Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Z tej okazji wszystkie klasy z naszej szkoły wzięły udział w obchodach Dnia Ziemi. Podczas zajęć oglądaliśmy filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne. Śpiewaliśmy piosenkę „Świat w naszych rękach”. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć gazetkę. A w klasach prace uczniów związane z tematem ochrony Ziemi. Uświadomiono uczniom, że warto oszczędzać wodę, energię elektryczną, segregować śmieci, nie kupować zbędnych rzeczy, stosować recykling. Takie działania trzeba podejmować na co dzień, a Dzień Ziemi to idealny moment, aby zacząć to robić.