Witam czytelników biblioteki szkolnej!

Święto Konstytucji 3 Maja

Zachęcam do obejrzenia filmików oraz pobrania kart pracy dotyczących święta narodowego:

KONKURS FRAZEOLOGICZNY:
Proponuję chętnym uczniom z klas V-VIII poszerzenie swojej wiedzy o związki frazeologiczne, ich znajomość spowoduje, że język, którym posługujemy się na co dzień, stanie się barwny i bogaty. Wiemy już przecież , że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.
Związek frazeologiczny to utrwalone w użyciu połączenie dwóch lub więcej wyrazów, które ma znaczenie symboliczne. Do związków frazeologicznych zaliczamy, m.in. przysłowia, porzekadła, maksymy.
Na początek proponuję frazeologizmy „ze zwierzętami”.
Może ktoś spróbuje napisać krótki tekst literacki, zawierający 8-10 zaproponowanych Wam frazeologizmów,
na jeden z podanych tematów:
Charakterystyka Twojego idola (aktor, piosenkarz lub sportowiec).
Szkolne wybory miss.
Super wycieczka szkolna.
Prace proszę wysłać na adres bibliotekaspd@o2.pl . Czekam na nie do 10.04.20r. Rozstrzygnięcie konkursu po powrocie do szkoły. Nagrodzone zostaną najciekawsze prace.
Pamiętajmy, że nie święci garnki lepią, bierzmy więc los w swoje ręce.
                                                                  Jadwiga Cieczko

Godziny pracy biblioteki szkolnej