„Zdrowo i kolorowo”-edycja zimowa

9 lutego klasa II wraz ze swoją wychowawczynią przez trzy godziny lekcyjne realizowała zadania w ramach interwencji: „Zdrowo i kolorowo”-edycja zimowa. Pani Monika Grela-Wardęcka zorganizowała dla swoich uczniów zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu się, o którym również warto pamiętać podczas ferii. Dzieci dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, dlaczego warzywa i owoce są tak ważne w naszej diecie, jakie znaczenie dla zdrowego stylu życia ma ruch. Pani wychowawczyni wspomniała o higienie przygotowywania posiłków i zasadach kulturalnego zachowania się przy stole. Podczas zajęć dzieci obejrzały filmiki i plansze edukacyjne o zdrowym stylu życia. Klasa została podzielona na grupy. Każda z nich rozwiązywała krzyżówki, zagadki i rebusy. Poszczególne grupy wykonywały prace plastyczne w postaci zdrowych talerzy, na których znalazło się wszystko to, co powinno być w codziennym jadłospisie. Na zakończenie zajęć uczniowie układali rymowanki o zdrowym odżywianiu.