XXII Gminna Olimpiada Ekologiczna

Od wielu lat w Gminie Bobrowo organizowania jest OLIMPIADA EKOLOGICZNA. 7 maja 2019 r. miał miejsce jej dwudziesty drugi finał. Impreza odbywała się w siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego w Grzmięcy. Naszą szkołę reprezentowały trzy grupy wiekowe. W skład najmłodszego zespołu weszli następujący uczniowie: Marta Fajtanowska uczennica klasy III, Jan Kamiński, Dominik Cieczko uczniowie klasy II. Wśród klas IV-VI najlepsi okazali się: Jakub Mazur uczeń klasy V, Alina Iwankowska, Radosław Leliwa uczniowie klasy VI. W ostatnim składzie znaleźli się: Marta Misiak, Kacper Miszkiewicz uczniowie klasy VIII oraz Hubert Wituła uczeń klasy VII.  O godz. 9.00 uczniowie napisali testy o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Następnie udali się na wędrówkę po ścieżce dydaktycznej „Bobrowiska” wzdłuż brzegu Skarlanki. Uczestnicy zobaczyli elektrownie wodną, wylęgarnię ryb, a także ślady żerowania bobrów tzw. zgryzy bobrowe. Po udanej wycieczce uczniowie zostali zaproszeni na kiełbaskę z grilla na polu biwakowym nad Jeziorem Strażym. Następnie Wójt Gminy Bobrowo – Paweł Klonowski wręczył najlepszym uczniom nagrody oraz okolicznościowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody pocieszenia i upominki z logo Gminy Bobrowo.

Udostępnij wpis: