XXI Gminna Olimpiada Ekologiczna

Od wielu lat w Gminie Bobrowo organizowania jest OLIMPIADA EKOLOGICZNA. Dnia 23 maja 2018 r. miał miejsce jej dwudziesty pierwszy finał. O godz. 9.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie uczniowie napisali testy o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Następnie udali się do gminnego Ośrodka Kultury w Bobrowie, gdzie po wysiłku umysłowym mogli zregenerować siły uczestnicząc w grach i zabawach o tematyce przyrodniczo-ekologicznej przygotowanych przez pracowników Centrum Edukacji ekologicznej w Brodnicy.

Na realizację XXI Gminnej Olimpiady Ekologicznej Gmina Bobrowo pozyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w kwocie 1 000,00 zł. Przyznane środki zostały wykorzystane na zakup nagród dla uczestników olimpiady. W teście wiedzy wzięli udział najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i klas gimnazjum z terenu całej Gminy Bobrowo. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe:

1) kategoria I – uczniowie klas I – III szkół podstawowych,

2) kategoria II – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,

3) kategoria III – uczniowie klas VII szkół podstawowych i kl. II-III gimnazjum.

W teście ekologicznym wzięło udział łącznie 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

 

W kategorii II (SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY IV – VI), następujący uczniowie zajęli czołowe miejsca:

1) I miejsce – Hubert Wituła – uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej im. Małgorzaty Sulek w Drużynach,

2) II miejsce – Piotr Tamiła – uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach,

3) III miejsce – Karolina Pusz – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303  w Małkach.

 

Szczególne podziękowania za przygotowanie uczniów do olimpiady należą się nauczycielom, bez których impreza ta na pewno nie miałaby tak ważnego charakteru, a uczniowie nie mieliby tak rozległej wiedzy. Serdecznie podziękowania należą się następującym nauczycielom:

ze Szkoły Podstawowej im. Małgorzaty Sulek w Drużynach:

–       Pani Grażynie Alichniewicz,

–       Pani Bożenie Greli;

Więcej: http://bobrowo.org.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=33&menu=800&schemat=&dzialy=800&akcja=artykul&artykul=2774

Udostępnij wpis: