Szkoła Podstawowa im. Małgorzaty Sulek w Drużynach

Wolontariusze działają!!!

Uczniowie klasy VII w ramach wolontariatu odwiedzili po raz kolejny pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Wichulcu. Młodzi wolontariusze zabrali przebywających w ośrodku na spacer . Na łonie natury grali w gry planszowe, rozwiązywali krzyżówki i śpiewali piosenki. Istotnym celem tej wizyty  było uwrażliwienie uczniów na drugiego, często samotnego lub skrzywdzonego przez los człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Wyjazd ten był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wszyscy uczestnicy, zarówno młodzież jak i pensjonariusze, byli tak usatysfakcjonowani tą krótką, ale ważną wizytą, że zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.