„Trochę radości”

W dniu dzisiejszym po raz kolejny doszło do bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń. Wolontariusze z naszej szkoły udali się do Domu Opieki we Wichulcu z przedstawieniem artystycznym.  Na spotkaniu młodzież zaprezentowała taniec, który wywołał u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu nasi wolontariusze wspólnie z pensjonariuszami grali w gry planszowe, rozmawiali na różne tematy. Młodzież spotkała się z cudownym przyjęciem. W nagrodę za swój występ otrzymała słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było uwrażliwienie na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały opiekunki szkolnego koła wolontariatu: pani Dominika Małkiewicz i Kamila Panek.