SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W związku z tym 26 października odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski Pieśni Patriotycznej. Do rywalizacji przystąpiło 24 uczestników. Dobór repertuaru był bardzo interesujący, nauczyciele zwracali uwagę, aby utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy obraz polskiej poezji patriotycznej. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, S .Goszczyńskiego, T. Różewicza, K. I. Gałczyńskiego, M. Sulim. W czasie przygotowań uczniowie kształtowali nie tylko umiejętności recytatorskie, ale również poznawali twórczość polskich poetów, historię Polski. Uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację.

W jury konkursu zasiedli  dyrektor szkoły pani Kamila Sobiech, n-l języka polskiego pani Bernadeta Cieczko, n-l języka angielskiego pani Dominika Małkiewicz oraz nauczyciel historii pani Anna Agacka.  W kategorii klas IV-VI komisja wyłoniła 3 najlepszych recytatorów:

 I miejsce – Alina Iwankowska

II miejsce  – Mateusz Sarnowski

III miejsce- Natalia Kwiatkowska

W kategorii klas starszych zwycięzcami zostali:

I miejsce Paweł Sobiech

II miejsce Marta Orłowska

III miejsce Wiktoria Kędziorska

 Laureaci konkursu wystąpią w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, który odbędzie się dna 08 listopada 2018r.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy gratulacyjne. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego pani Bernadeta Cieczko

 

Udostępnij wpis: