Spotkanie z ratownikiem medycznym

7 listopada najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził pan Tomasz Modrzewski- ratownik medyczny. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił uczniom na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom iż tzw. złote minuty ratują życie poszkodowanego. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe. Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Tomasz wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

 

Udostępnij wpis: