Poznajemy zawody-spotkanie z pielęgniarką

 

Zapewne każdy z nas, np. podczas wizyty u lekarza, spotkał pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się ona w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. 26 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią, która, na co dzień pracuje, jako pielęgniarka. Naszym gościem była babcia uczennicy klasy II Wiktorii Badaczewskiej pani Wiesława Badaczewska. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział, na czym polega ta praca, jak jest trudna a jednocześnie przynosząca dużo radości. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia, cukru, temperatury oraz zobaczyć, jak prawidłowo powinien być wykonany zastrzyk. Mieli okazję posłuchać bicia własnego serduszka przy użyciu stetoskopu. Nie zabrakło bandażowania, robienia opatrunków i mierzenia poziomu cukru. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu ze słuchaczy upominek w postaci czekoladek oraz długopisu-strzykawki. Ponadto podarowała naszej szkole uzupełnienie apteczki w postaci bandaży, plastrów, kompresów itp. Składamy serdeczne podziękowania pani Wiesi Badaczewskiej, która już drugi rok z rzędu odwiedziła naszą szkołę. Podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą, poświęciła im swój czas

Udostępnij wpis: