Pierwszacy czytelnikami

18 marca odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się na przełomie I/ II semestru, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy V pod kierunkiem  bibliotekarki pani Kamili Sobiech przygotowali część artystyczną, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.