Pasowanie pierwszoklasistów i Święto Patrona Szkoły.

Dnia 1 października w naszej szkole odbyły się dwa ważne święta. Pierwsze z nich to Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów, a drugie to Święto Patrona Szkoły.  Uroczystości rozpoczęły pierwszaki, którzy przygotowali pod opieką swojej wychowawczyni  Pani G. Alichniewicz program artystyczny. Przy wielkiej tremie świetnie poradzili sobie z recytacją i śpiewaniem piosenek, a także układem choreograficznym. Po występie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a  Pani Dyrektor Anna Agacka za pomocą specjalnego ołówka pasowała dzieci na uczniów. Następnie nasi najmłodsi uczniowie zostali obdarowani prezentami od Pani Dyrektor,  Rady Rodziców i kolegów i koleżanek z kl. II. Następną częścią uroczystości były obchody Dnia Patrona Szkoły. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Zofia Roznerska, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły. To ona wiele lat temu zajęła się organizacją nadania imienia naszej szkoły. I tak właśnie Patronką została Małgorzata Sulek. Pani Zosia opowiedziała wszystkim zebranym kim była Małgorzata  i dlaczego została naszą patronką. Z opowieści uczniowie dowiedzieli się, że Pani Sulek była przewodniczką tatrzańską, która kochała dzieci i góry. Pewnego dnia podczas wędrówki po szlaku ochroniła ona swoim ciałem dziecko, któremu ocaliła życie, tracąc swoje. Uczniowie również zaangażowali się  to Święto recytując wiersze i śpiewając. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Kwiatkowska w ramach skromnego podziękowania wręczyła bukiet kwiatów dla Pani Zofii. Ten dzień na długo zapadnie w pamięci nie tylko pierwszakom , ale całej społeczności uczniowskiej.

Udostępnij wpis: