Pasowanie na ucznia klasy I

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią i rodzicami. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bobrowo pan Paweł Klonowski. Radny wsi Drużyny pan Władysław Szulc, radny wsi Kruszyny pan Roman Węgrzynowski, sołtys wsi Grzybno pan Kazimierz Hurtak oraz ksiądz Parafii Grzybno Jarosław Janowski. Ponadto swoją obecnością zaszczyciły nas emerytowane nauczycielki pani Zofia Roznerska oraz Lubomira Wróblewska. Wszyscy goście zostali ciepło powitani przez dyrektora szkoły panią Kamilę Sobiech. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Zgodnie stwierdzono, że świetnie zdali egzamin i mogą zostać przyjęci w poczet uczniów szkoły. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Niezwykłym przeżyciem było dla nich pasowanie, którego dokonała  dyrektor szkoły pani Kamila Sobiech przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów magicznym ołówkiem. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek od Rady Rodziców, Wójta Gminy Bobrowo oraz kolegów i koleżanek z klasy II. Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Udostępnij wpis: