Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniu 28 maja 2013r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna powinna kojarzyć się nowym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym. W tym celu uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie pt. ,,Zaproszenie do bajki”.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z Prośbami Pani Książki- dowiedziały się, jak należy dbać o książki i właściwie zachowywać się w bibliotece. Najważniejszą chwilą ceremonii było złożenie przez uczniów przyrzeczenia i pasowanie na czytelników biblioteki.

Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy pasowania na czytelnika oraz piękne książeczki. Dla rodziców przekazano Listy Gratulacyjne.

Uroczystość przygotowała i przeprowadziła p. Bernadeta Cieczko wraz z p. Grażyną Alichniewicz – wych. klasy I.