Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018 – etap gminny.

13.03.2018 roku w Ośrodku Kultury w Bobrowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wiedzę swoją dotyczącą spraw przeciwpożarowych zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych z Nieżywięcia, Kruszyn, Drużyn oraz Bobrowa. Do etapu pisemnego w dwóch grupach stanęło 24 uczniów:

I grupa uczniowie klas I-VI – szkoły podstawowe,
II grupa uczniowie klas VII – szkoły podstawowe oraz klasy III gimnazjum.

Komisja turniejowa, składająca się z przedstawicieli Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Bobrowie w osobach druhów Prezesa Romana Hanuszewskiego, V-ce Prezesa Pawła Klonowskiego, komendanta gminnego Tomasza Mrozowskiego, sekretarza Dariusza Białowicza oraz pracownika GOK Bobrowo Doroty Sikorskiej, po przeprowadzonym teście pisemnym ustaliła następującą klasyfikację.

W grupie I szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Hubert Wituła – uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Drużynach
II miejsce Patryk Misztal – uczeń kl. V Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu
III miejsce Zuzanna Rybkowska – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Kruszynach

Do eliminacji powiatowych które odbędą się w dniu 27.03.2018r. w Komendzie Powiatowej PSP w Brodnicy zakwalifikowało się po dwóch najlepszych uczniów z każdej grupy.

Młodzież z naszej szkoły do turnieju przygotowywał Pan Radosław Małkiewicz.