O bezpieczeństwie

O tym, jak bezpiecznie korzystać z dróg m.in.: podczas chodzenia do szkoły i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, rozmawiał dzielnicowy st. asp.  Michał Jastrzębski z uczniami naszej szkoły. Policjant zwrócił uwagę na najważniejsze przepisy ruchu drogowego, które znać już powinny najmłodsze dzieci. Mówił o obowiązku korzystania z przejść dla pieszych, zakazie biegania i zabaw na drodze. Przypomniał także, jak ważną rolę spełniają odblaski i zachęcał do noszenia na odzieży jakichkolwiek elementów odblaskowych. Dzielnicowy mówił też o osobach obcych. Przypomniał, że dzieci nie powinny przyjmować żadnych prezentów od nieznajomych i pod żadnym pozorem nie mogą wpuszczać takich osób do mieszkań pod nieobecność rodziców. Dzieci z zainteresowaniem słuchały policjanta i zadawały wiele pytań.