NIEPODLEGŁOŚĆ-OPOWIEDZ NAM HISTORIO…

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tą wyjątkową uroczystość przybyli Radni Gminy Bobrowo: Pan Władysław Szulc, Roman Węgrzynowski, Konstanty Jamroży. Sołtys wsi Drużyny pan Tadeusz Krzepicki, sołtys wsi Budy pan Adam Kalwa oraz sołtys wsi Grzybno pan Kazimierz Hurtak. Swą obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Gminy pan Mirosław Sobiech oraz ksiądz parafii Grzybno Jarosław Janowski. Wśród gości nie zabrakło emerytowanych nauczycieli: pani Zofii Roznerskiej oraz Lubomiry Wróblewskiej. Ponadto na uroczysty apel przybyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz pani Grażyna Muzalewska. Wybrani uczniowie klas starszych uświetnili obchody 11 listopada pięknym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani Bernadety Cieczko. Pamięć minionych lat i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypięte mieli kotyliony w barwach narodowych. Wykazali się w tym uroczystym dniu wzorową postawą patriotyczną. Podkreślili w ten sposób, że 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność kilku pokoleń Polaków, to symbol wiary i zwycięstwa po latach niewoli.  Musimy pamiętać, że oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim tym, którzy odeszli.

Udostępnij wpis: