Młodzi chemicy z Drużyn

29 października uczniowie klas V-VIII wraz z opiekunami: panią Bernadetą Cieczko, Kingą Ćwiklińską, Kamilą Panek pojechały na wycieczkę naukową do Torunia. Po zajęciach lekcyjnych uczestnicy wyjazdu wyruszyli do Torunia. Po godzinnej podróży byli na miejscu. Z niewielkiego parkingu przeszli spacerem do Kamienicy Alchemika – siedziby Centrum Chemii w Małej Skali. Tam zostali przywitani przez prowadzących zajęcia. Po niewielkim odpoczynku uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup zabrała się za doświadczenia chemiczne poprzez, które otrzymali 3 gazy: tlen, wodór i chlor. W tym samym czasie druga grupa robiła własnoręcznie świeczki i mydła. Po warsztatach (z modelowania, barwienia, produkcji pamiątkowych świec i mydeł) oraz własnoręcznym eksperymentowaniu w parach nadszedł czas na pokazy chemiczne. Zostały one pokazane w tych samych grupach. Na pokazach uczniowie sprawdzali wybuchowe właściwości wodoru, tworząc bombę wodorową. Po udanym czasie w Centrum Chemii w Małej Skali nadszedł czas na ulubioną atrakcję każdego ucznia- McDonald’s. Z pełnymi brzuchami i uśmiechem na twarzy uczestnicy wyjazdu ruszyli w drogę powrotną do domu. Wrażenia po wycieczce na długo pozostaną w naszej pamięci!

Udostępnij wpis: