Maj miesiącem książki i czytelnictwa

„Kto czyta żyje podwójnie”
(Umberto Eco)

W tym roku nie spotkamy się w szkole na czytelniczych imprezach. Epidemia spowodowała, że dużo czasu spędzamy w domach. Chciałabym wszystkim dzieciom i młodzieży przypomnieć, że „książka jest dobra na deszcz i pogodę też”. Sięgnijmy po nią w wolnych chwilach. Czytanie książek jest wielką wartością. Ktoś powiedział, że „Książka jest przyjacielem, który nigdy nie oszukuje”, ktoś inny, że „Książki to są najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją , nie zdradzą, a nauczą wiele”.
Dobrze, jeśli książki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Czytanie sprawia radość, ale też rozwija intelektualnie. Chciałabym polecić młodszym dzieciom książeczki edukacyjne z serii „Magiczny quiz”. Jest to aktywizujący zestaw kart obrazkowych wielokrotnego użycia. Pocieramy magiczny kwadrat i odczytujemy wynik. W „Magicznym quizie ” znajdziemy :
– tabliczkę mnożenia do 100,
– język angielski,
– dodawanie  i odejmowanie do 100
– zwierzęta i wiele innych tematów.
Życzę miłego spędzania czasu z książką w ręku.
Jadwiga Cieczko