Konkurs różańcowy

W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej dzieci z naszej szkoły brały udział w konkursie pt.: „Mój własny piękny różaniec”. Konkurs ten stał się świetną okazją do włączenia dzieci w przeżywanie październikowych nabożeństw różańcowych w kościele, motywacją do odmawiania różańca w domach jak i okazją do rozwijania talentów twórczych. Dzieci tak licznie wzięły udział w tym konkursie, że przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania. Zostało wykonanych mnóstwo przepięknych różańców. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Różańce wykonano z najróżniejszych materiałów: kasztanów, koralików, żurawiny, modeliny, fasoli, makaronu, śrubek, cukierków itp. Były kolorowo malowane, lepione, dziergane. Taka wielka różnorodność i wysoka estetyka wykonania różańców, świadczą o zaangażowaniu całych rodzin w ich przygotowanie. Wyróżniono wszystkich uczniów za szczególną pomysłowość i oryginalność. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Bo tak naprawdę to zwycięzcami są wszyscy, gdyż każdy z tych różańców to „prawdziwe dzieło sztuki”, każdy wyjątkowy i niepowtarzalny. Organizatorem konkursu był nauczyciel religii pan Paweł Budzyński.