Konkurs karmnikowy

W naszej szkole został zorganizowany konkurs karmnikowy, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 0 – VII. Jego celem było m.in. rozpowszechnienie potrzeby dokarmiania ptaków oraz budzenie zainteresowań ich życiem i uświadomienie znaczenia w przyrodzie. Organizatorzy otrzymali 38 prac, z których większość została wykonana przez uczniów wraz z rodzicami.

Jury miało trudne zadanie, bowiem wszystkie karmniki były bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe. Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek.  Ponadto w nagrodę zostanie zorganizowany wyjazd do Mini disco do Brodnicy.

Po konkursie została zorganizowana wystawa prac, która cieszyła się dużym powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Karmniki, które uczniowie zdecydowali się zostawić w szkole, trafią do „szkolnego ogrodu”, gdzie uczniowie rozpoczną dokarmianie ptaków.