Kolędnicy misyjni z pomocą dla dzieci w Rwandy i Burundi

6 stycznia po raz kolejny już rozpoczęli swoje misje Kolędnicy Misyjni. Tradycyjnie jak każdego roku o tej porze odwiedzali domy naszej parafii, kolędowali i kwestowali na rzecz potrzebujących ich rówieśników z Syrii i Libanu, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych.  Do tegorocznej akcji zgłosiło się ponad 30 chętnych uczniów naszej szkoły od klasy IV do VIII.  Utworzono 8 grup, które z radością poświęciły swój wolny czas, aby pomóc potrzebującym. To radosne wędrowanie poprzedza ciężka praca uczniów i organizatorów. Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem rozpoczynają się próby, a wszystko po to, aby w Święto Trzech Króli młodzi aktorzy mogli odegrać swoje role, jak kto najlepiej potrafi. Swoje kolędowanie rozpoczęli od uczestnictwa we Mszy Świętej w naszym parafialnym kościele w Grzybnie. Ks. Jarosław Janowski w czasie Eucharystii mówił o wielkiej roli Kolędników, o trudnej sytuacji dzieci w krajach, które nie tylko ogarnięte są wojną, ale mają także bardzo ciężkie warunki mieszkaniowe. Po zakończonej Mszy miało miejsce błogosławieństwo i rozesłanie grup Kolędników wraz z opiekunami.
Grupy udały się w wyznaczone tereny, aby nieść „Dobrą Nowinę” wszystkim ludziom dobrej woli. Nasze domy odwiedzali: Maryja z nowo narodzonym Jezusem, Pastuszkowie, Królowie i Dzieci misyjne. Wszyscy kolędnicy zostali ciepło przyjęci przez mieszkańców. Nie zabrakło ciepłej herbaty i słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za każdy „grosiki”. Uzbierana kwota zostanie przesłana na potrzeby misji w krajach ogarniętych wojną. Jako pamiątkę swoich odwiedzin Kolędnicy zostawiali w domach obrazek w postaci bombki bożonarodzeniowej. Jest to symbol znaku pokoju, gotowości do braterskiej pomocy. Bo tacy są właśnie Ci, którzy pomagają innym, wyciągają pomocną dłoń ku drugiemu: do ochrony, do przytulenia, do zgody, do modlitwy, do pomocy.

Udostępnij wpis: