Hubert Wituła ósmy w Polsce w OTWP

W dniach 1-3 czerwca w Świdwinie w zachodniopomorskim odbył się finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W finale wzięli udział w poszczególnych kategoriach wiekowych laureaci I i II miejsc eliminacji wojewódzkich z każdego województwa w Polsce, łącznie po 32 najlepszych zawodników z kraju w każdej z 3 kategorii wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i średnie).

Po 3-dniowych zmaganiach finałowych, w których sprawdzana jest bardzo specjalistyczna wiedza dotycząca pożarnictwa Hubert Wituła, uczeń kl. VI SP w Drużynach zajął 8 miejsce w Polsce w kategorii szkół podstawowych.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej odbywa się w całym kraju każdego roku. Jest to konkurs wieloetapowy z 41-letnią tradycją, gdzie w poszczególnych eliminacjach: szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych wyłaniani są zwycięzcy przechodzący do kolejnego etapu. Jedynie jeden lub dwóch zwycięzców przechodzi do wyższego etapu. Każdego roku w Polsce w OTWP bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników.

Udostępnij wpis: