Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Tegoroczny Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się 10 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bobrowie. Festiwal połączony był z eliminacjami rejonowymi do XVII Powiatowego Festiwalu w Brodnicy. Uczestnicy wykonywali dawne, tradycyjne kolędy śpiewane od pokoleń, jak również pastorałki i piosenki o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Komisja wysłuchała wszystkich wykonawców, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewali kolędy, a publiczność nagrodziła ich za to gromkimi brawami. Po występach na każdego wykonawcę czekał słodki pączek i herbata. Oprócz uczestników konkursu oraz komisji oceniającej przybyli również zaproszeni goście, Radni Gminy Bobrowo, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysi z terenu gminy Bobrowo oraz rodzice uczniów, nauczyciele. Nad prawidłowym przebiegiem festiwalu czuwały panie: Dorota Sikorska, Agnieszka Dąbrowska Celmer i Anna Jamroży. Komisja po naradzie nagrodziła najlepszych wykonawców. W kategorii soliści kl. 1-3 z naszej szkoły do powiatu zakwalifikowała się: Kalina Jarosz uczennica klasy II. Natomiast w kategorii kl. IV-VII zwycięstwo wywalczył uczeń klasy IV Wojciech Orłowski. W kategorii zespoły kl. IV-VIII do powiatu przeszły Marta Orłowska oraz Julia Łapkiewicz uczennice klasy VII. Zwycięzcom Pan Wójt – Paweł Klonowski wręczył książki ufundowane przez Urząd Gminy w Bobrowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w Brodnicy!!! Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki pani Anna Agacka.


Udostępnij wpis: