Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

12 stycznia odbyło się w Jabłonowie Pomorskim III Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, którzy tydzień wcześniej, w Uroczystość Trzech Króli w parafiach naszej diecezji szli do domów z kolędą, by dzieląc się radością Bożego Narodzenia prosić również o materialną pomoc dla dzieci z krajów Afryki środkowej – Rwandy i Burundi. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w dzieło misyjnego kolędowania. Spotkanie rozpoczęło się w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, gdzie kolędników przywitali Dyrektor CKiS w Jabłonowie Pomorskim pani Justyna Prajs oraz ks. kanonik Grzegorz Tworzewski. Wśród obecnych był JE ks. bp. Józef Szamocki. Na początku wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu kleryckiego zespołu „Synowie”. Następnie swoje świadectwo wygłosił misjonarz z Tanzanii Ditrick Sanga. Tę część spotkania zakończyła scenka pt. „Dzieciom w Rwandzie i Burundi” wystawiona przez grupę kolędniczą z Jabłonowa Pomorskiego. Po spotkaniu w CKiS nastąpił przemarsz grup kolędniczych do Parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim, gdzie miała miejsce Msza Święta, sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechety pana Pawła Budzyńskiego przygotowali uroczystą procesję z darami, w czasie której zawierzano troski i cierpienia dzieci z 5 misyjnych kontynentów. Po Mszy dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najlepiej ubraną grupę kolędniczą oraz na najładniejszą gwiazdę kolędniczą. Na zakończenie wszyscy uczestnicy III Diecezjalnego Spotkania otrzymali paczki ze słodyczami oraz mieli okazję przed powrotem do domu posilić się zupą serwowaną w pobliskiej szkole podstawowej.

Udostępnij wpis: