„Alicja w zaczarowanej krainie”

31 stycznia uczniowie klasy I i oddziału zerowego  wybrali się na wycieczkę do Brodnickiego Ośrodka Kultury w Brodnicy na spektakl pt. „Alicja z zaczarowanej krainy”.  Wystawiony spektakl opowiadał o szalonych  perypetiach tytułowej bohaterki Alicji. Dziewczyna udaje się w podróż w świat snu – pełnego absurdów i paradoksów. W krainie tej spotyka Białego Królika, niesłychanie śpieszącego się i co chwilę zapadającego w sen. Zaciekawiona jego zachowaniem, podąża za nim i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się przedziwne, magiczne rzeczy oraz można spotkać niesamowite postaci, mi.: Kota, Szaraka, Kapelusznika, Króla i Królową Kier. W świecie snów czas płynie inaczej. Alicja rośnie i maleje pod wpływem czarodziejskiego napoju i ciasteczka. Odwiedza różne miejsca. Niejednokrotnie musi stanąć oko w oko z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci. Po czasie pełnym wrażeń i magicznych przygód Alicja budzi się w miejscu, w którym zasnęła.

Aktorzy w czasie tego przedstawienia zadbali oto  abyśmy razem z nimi naleźli się w krainie czarów i magii. Udało im się to dzięki barwnej scenografii, grze świateł, pięknych kostiumów, radosnej muzyce oraz humorystycznym dialogom  postaci.

Po obejrzeniu przedstawienia w dobrych nastrojach, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.